Olejowanie włosów – poleca Agnieszka

OLEJOWANIE – to ostatnio bardzo dobry temat, ale ja jako fryzjerka i moje koleżanki z salonu mamy też własne doświadczenia z tym zabiegiem wykonywanym w domu.
Ale zanim Wam opowiem jak to robić, polecam wizytę u nas na ZABIEG OLEJOWANIA WŁOSÓW, zabieg trwa 60min włącznie w wysuszeniem.
Zabieg olejowania domowego rozpoczynamy lekkim zwilżeniem włosów, następnie wmasowujemy naturalny olej właściwy dla typu włosów i skóry:

  • włosy mocno porowate – olej z opuncji figowej Najel
  • włosy średnio porowate – olej arganowy Najel
  • włosy mało porowate – olej kokosowy Biooil lub Monoi Najel.

W każdy z tych olejków można zaopatrzyć się po zabiegu u nas w salonie lub w e-sklepie (dla korzystających z zabiegu 10% zniżki), a cena zabiegu to 100zł.
Nakładamy czepek i poddajemy się 15min. kąpieli termicznej.
Po 15min. zmywamy dwukrotnie szamponem oczyszczającym włosy i nakładamy odżywkę, po zmyciu odżywki modelujemy fryzurę i już gotowe!

Efekt: miękkie, niepuszące się włosy, wygładzone i pełne blasku.

Jeśli chcecie zrobić taki zabieg w domu, to przeczytajcie….
Olejować włosy domowym sposobem można na mokro …. .
W tym celu przygotowujemy kąpiel (1l litr przegotowanej ciepłej wody + 1,5 łyżki stołowej oleju).
Moczymy włosy kilka minut, polewamy wodą, następnie nakładamy czepek i robimy turban z ręcznika.
Pozostajemy tak min. 60min (im bardziej porowate włosy, tym szybciej przyswajają olej). Olejowanie na mokro trwa dłużej niż na sucho, ale nie można tego wykonywać zbyt długo, ponieważ włosy mogą zareagować puszeniem. Należy też znieniać olej po wykorzystaniu buteleczki na inny – włosy jak i skóra przyzwyczajają się do danego kosmetyku i wtedy osłabieniu ulega siła oddziaływania składników.
Następnie spłukujemy miksturę i myjemy włosy delikatnym szamponem (np. szampon arganowy Attirance).
Dla wzmocnienia efektu możemy nałożyć głęboko nawilżającą maskę na włosy (np. arganową Beaute Marakkech) lub odżywkę (np. arganowa równoważąca Beate Marakkech).
Skuteczniejsze i szybsze wg moich doświadczeń jest OLEJOWANIE NA SUCHO.

Rodzaj olejku zgodnie z wcześniejszym podziałem wybieramy zależnie od typu włosów.

Olej rozprowadzamy na całej długości włosów, możemy też nałożyć na skórę głowy (uwaga na olej musztardowy przy skórze wrażliwej – może podrażnić). Więcej oleju nakładamy na zniszczone partie włosów (np. końcówki). Ilość oleju dobieramy indywidualnie (ja na swoich włosach stosuję 2-3 łyżeczki oleju). Włosy spinamy luźno na czubku.
Pozostawiamy 30min. na włosach (uwaga: na włosy blond stosujemy trochę dłuższą kurację).
Następnie spłukujemy i dwukrotnie myjemy delikatnym szamponem (np. szampon arganowy Attirance).
Dla wzmocnienia efektu możemy nałożyć głęboko nawilżającą maskę na włosy (np. arganową Beaute Marakkech) lub odżywkę (np. arganowa równoważąca Beaute Marakkech).
Olejek można stosować też jako odżywkę, na końcówki włosów po myciu, wcierając kilka kropel. Taki olejek uelastyczni je i nawilży.
Podsumowując: musicie dobrać sobie idealny olejek dla swoich włosów metoda prób i błędów lub ZAPRASZAM na zabieg OLEJOWANIA do Relax in Spa. Pa. Agnieszka.