Najel – naturalne piękno

  • Blog
Francuska marka Najel oferuje kosmetyki naturalne do twarzy i ciała najwyższej jakości, opatrzone europejskim certyfikatem Cosmetique Charte Cosmebio, pochodzące z Syrii.Sztandarowym produktem są mydła z Aleppo o właściwościach oczyszczających, pobudzających, odżywczych i antybakteryjnych. Mydła mają różną zawartość oleju laurowego –12%, 24% i wysoką zawartość oliwy z oliwek – 64% – 75%.
Do dnia dzisiejszego w starożytnym syryjskim mieście Aleppo stosuje się oliwę z oliwek jako główny składnik, który po zmieszaniu z ługiem sodowym w ogromnych kotłach i gotowaniu w temperaturze 200°C całkowicie zamienia się w glicerynę i sól sodową. Tuż przed ostatecznym końcem zmydlania dodawany jest olej laurowy, który nadaje właściwości antyseptyczne mydłom Aleppo. Ług spuszcza się z kotła, a mieszaninę mydlaną tak długo przepłukuje się świeżą wodą, aż do zaniku ługu.
Pozostawia się ją na noc, do całkowitego odparowania wody i wystudzenia. Pastę rozprowadza się na podłożu i tnie na kwadratowe kawałki, stempluje nazwą producenta i znakiem jakości. Tak przygotowane bloki zielono-oliwkowe układa się w wysokie kolumny i pozostawia na 6- 9 miesięcy w dobrze przewiewnych pomieszczeniach, gdzie mydła dosuszają się i dojrzewają. W czasie dojrzewania powierzchnia mydeł Aleppo pokrywa się charakterystyczną warstewką platynową koloru ochry. Wewnątrz mydła pozostają oliwkowo- zielone. Mydło nie zawiera sztucznych składników, konserwantów, produktów pochodzenia zwierzęcego.
sanon d'alepp2
savon d'alepp3savon d'alepp4savon d'alepp5
                                      najel savon d'alepp
savon d'alepp7Prócz różnorodnych mydeł, Najel oferuje sól do kapieli z Morza Martwego, cir do depilacji, gąbki i pumeks oraz tarkę do stóp jak również olejek z kminkiem do ciała, savon noir savon d'alepp8savon d'alepp9(czarne mydło) oraz ałun do stóp i rękawice do mycia i masażu.

Dodaj komentarz

Close Menu
×

Koszyk